Digitalizacja (zgrywanie)

Digitalizacja jest procesem zamiany analogowych nośników informacji na ich wersje cyfrowe.

Kasety video

Oferujemy przegranie Twoich filmów z wakacji, ślubu, komunii, chrzcin lub innych imprez rodzinnych do pamięci USB lub na płytę DVD. Tak przygotowaną płytę będziesz mógł oglądać na swoim stacjonarnym odtwarzaczu DVD lub na komputerze. A a plik z pamięci USB (pendrive) bezpośrednio w swoim nowoczesnym telewizorze lub w komputerze.

Wiemy jak są dla Ciebie cenne te nagrania i jak zależy Ci na zachowaniu jak najlepszej jakości. Dlatego kasety odtwarzane są z profesjonalnego magnetowidu z cyfrową technologią TBC oraz DIGIPURE. Jak wiadomo istotne jest nie tylko to na co się nagrywa, ale również to z czego 🙂

Kasety, taśmy i płyty audio

Oferujemy przegranie Twoich nagrań audio z kaset magnetofonowych, płyt winylowych oraz taśm szpulowych na płyty CD-AUDIO lub do pamięci przenośnych (mp3 lub wav). Taką płytę będziesz mógł słuchać na swoim odtwarzaczu CD lub DVD oraz na komputerze. Na jednej płycie CD-AUDIO można nagrać do 80 min. materiału.

Możliwe jest przegranie „jak leci” bez podziału na utwory. Na życzenie możemy wykonać podział na utwory ręcznie według opisu lub naszego wyczucia.

Zgrywanie dokonywane jest z odtwarzaczy wysokiej klasy:
– magnetofonu kasetowego firmy Technics,
– magnetofonów szpulowych firm Nagra i Grundig
– gramofonu AKAI z igłą diamentową
co zapewnia najlepszą jakość.

Skanowanie i foto reprodukcje

Zdjęcia czy obrazy stanowią cenną kronikę naszego życia. Niestety niszczeją one wraz z biegiem czasu, stając się wyblakłymi i zmatowiałymi. Aby nie stracić ich bezpowrotne proponujemy usługę skanowania odbitek, negatywów, slajdów oraz innych materiałów nieprzeźroczystych (np. wycinki z gazet, kartki pocztowe czy dyplomy/certyfikaty, mapy i inne ważne dokumenty).
Stosując zaawansowaną technologię przerabiamy każdy format obrazu na jego cyfrowy odpowiednik o wybranych przez Ciebie parametrach (np. skala lub kolorystyka).

Skanowanie dokonywane jest z pomocą.
– skanera płaskiego formatu A3+
– skanera do negatywów i slajdów Nikon
– stołu reprodukcyjnego

Retusz

Cenne zdjęcia z przed lat bywają tak poważnie zniszczone, że wymagają gruntownego odnowienia (retuszu) przed ich wykorzystaniem.
Nasze doświadczenie i umiejętności nabyte podczas wieloletniej pracy z przywracaniem dawnej świetności zdjęciom ze zbiorów muzealnych są gwarantem najwyższej troski o twoje cenne pamiątki.